Zabawa z dzieckiem

Użyj Przedszkolak Inne zachęcenie EQ

Znalezienie Przedszkolak działań mających na celu zachęcenie wysoki poziom inteligencji emocjonalnej (zwie EQ) ma znaczenie dla wielu współczesnych rodziców, którzy chcą podnieść dobrze zaokrąglone dziecko, które można przystosować do różnych okoliczności i towarzyskich, traktuje innych ludzi z empatią i zrozumieniem, oraz posiada narzędzia do radzenia sobie z zakresu ludzkich emocji, zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Starając się kultywować te cechy u bardzo małych dzieci może być trudnym zadaniem. Dorośli często trzeba patrzeć najpierw na własnej inteligencji emocjonalnej. Jeśli zostały one podniesione przez rodziców, którzy nie zachęcają do dzielenia się z trudnymi emocjami lub omawiając problemy otwarcie, że może z kolei walki uczyć ich własne dzieci znaczenie umiejętności emocjonalnego.

Na szczęście istnieje wiele strategii, które można wykorzystać, aby pomóc zarówno siebie i swoje małe dziecko się emocjonalnie literat. Poprzez włączenie ich do działań przedszkolak, ty dziecko będzie łatwiej zaangażować w ten proces, i mam nadzieję, że więcej korzyści w dłuższej perspektywie. Oto niektóre czynności można spróbować jako punkt wyjścia:

1. Utwórz „kręgu zaufania” w domu, zrelaksowany, wygodne miejsce, gdzie można usiąść z dzieckiem. Umieścić kilka z jego ulubionych zabawek w okręgu. Kiedy siedzisz w kręgu razem, upewnij się, że masz cichym otoczeniu (wyłączyć telewizor!), W którym, aby dzielić się swoimi uczuciami. Ważne jest, aby zachować równowagę między pozwalając dziecku wiedzieć, kiedy występują silne emocje i obciążania go ze swoimi osobistymi problemami. Celem jest niech zobaczy, że jesteś człowiekiem i mam uczucia też, podczas rysowania linii przy użyciu go jako powiernika.

2. Jeśli dziecko staje się zły lub zdenerwowany, słuchać go i zachęcić go, aby porozmawiać o tym, jak on czuje.
Artykuł dzięki: